satış noktaları
ödül programı iletişime geçin

düzensiz cilt tonuna ne sebep olur?

Paylaş:

Hiperpigmentasyon adı verilen düzensiz bir cilt tonu, cildin düzensiz koyulaşmasıdır. Nedeni: cilt ve saç renginden sorumlu pigment olan melaninin aşırı üretimi. Ortaya çıkan koyu renk izler ve lekeler tipik olarak "yaşlı cilt" olarak algılanır ve sizi 12 yaş daha yaşlı gösterebilir.

Düzensiz cilt tonu nasıl oluşur?

Güneşe maruz kalma: Cildiniz tekrar tekrar UV ışığına maruz kaldığında güneş hasarı oluşur. Cildinizi UV ışığından korumaya yardımcı olmak için çok fazla melanin üretimi sonucunda kahverengi lekeler ve düzensiz cilt tonu oluşur.

Hava Kirliliği: Trafikle ilgili hava kirliliğinden kaynaklanan partiküller ve gazlar cilde nüfuz edebilir ve özellikle yüzde kahverengi lekelerin oluşmasına neden olabilir.

Hormonlar: Melazma, artan hormon uyarımının neden olduğu hormona bağlı hiperpigmentasyondur. En yaygın olarak hamile olan (bu nedenle “hamilelik maskesi” olarak da bilinir) veya doğum kontrol hapı kullanan kadınlar tarafından yaşanır, ancak kozmetiklere veya ilaçlara karşı bir tepki olarak da oluşabilir.

Enflamasyon Sonrası Hiperpigmentasyon: Bu, akne lezyonları veya cilt yaralanmasının neden olabileceği yara izi sonucu ciltte oluşan koyulaşmadır.

Eşit bir cilt tonu nasıl elde edilir.

Lazer tedavileri ve farklı reçeteler için bir servet harcamanıza gerek yok. Daha eşit bir cilt tonu için cildi güvenli ve müdahalesiz bir şekilde aydınlatmanın yolları şunlardır:

Güneş koruyucunuzu günlük olarak uygulayın.Korunmasız güneşe maruz kalma, hiperpigmentasyonun arkasındaki bir numaralı suçludur. Geniş Spektrumlu ve en az 30 koruma faktörlü bir güneş koruyucu veya nemlendirici kullanmak,yeni lekelerin önlenmesine yardımcı olmanın en kolay yoludur. İpucu: SPF performansını artıran Oleozom teknolojisini ürünlerde arayın.

Eksfoliasyon yapın. Hiperpigmentasyon bakımına ilk önce cildi matlaştırıcı ölü deri hücreleri sökerek başlayın. Bu nemlendiricilerdeki ve serumlardaki içeriklerin cilt tarafından daha iyi emilmesini sağlar. İpucu: Her gün kullanabileceğiniz nazik bir eksfoliant tercih edin.

Doğru içerikleri kullanın.Hava kirleticilerinin giderilmesine yardımcı olmak için Aktif Kömür içeren ürünleri araştırın; Melanin üretimini kontrol etmeye yardımcı olmak için Oligopeptidler, Niyasinamid ve Çinko Glisinat; ve cildi onarmak için Retinol.

Sabırlı olun.Düzensiz bir cilt tonu için hızlı bir düzeltme yöntemi yoktur. Geleneksel olarak, herhangi bir ilerleme görmeden önce en az 30 günlük bir cilt bakımı uygulaması gerekir. Başarılı, %75 oranında bir cilt aydınlanması dört aya kadar sürebilir, bu yüzden pes etmeyin!

Dermalogica cilt terapistinden ücretsiz Face Mapping® cilt analizi isteyerek kahverengi lekelere karşı savaşınızı başlatın. Uzmanımız, lekelerinize neyin sebep olduğunu anlayacak ve bir eylem planı önerecektir. Peeling gibi profesyonel bir dizi bakım, sonuçların hızlandırılmasına bile yardımcı olabilir.

powerbright ürünlerini satın al
Önceki makale fiziksel veya kimyasal güneş koruyucu
Sonraki makale mavi ışık cilde hasar verebilir mi